Akademia Profesionale e Biznesit Kampione e Ligës Universitare 2017!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Akademia Profesionale e Biznesit doli Kampione për vitin 2017!!!
Një Trofe mjaft i rëndësishëm dhe i kërkuar për dy vite me rradhë ose sic quhet ndryshe “kupa me vesh të mëdhenj”i Ligës Universitare të Institucioneve Publike dhe Private të Arsimit te Lartë.
Një ndeshje e jashtëzakonshme dhe plot emocion dhe drithërima e cila u mbyll me rezultatin APB vs UMB 10-8.
APB falënderon përzemërsisht studentët e talentuar si P. Kola, E. Kaca, B. Gockaj, K. Shehi, A. Krasniqi, A. Taga, B. Hajdari, M. Myftaraj, E. Lalaj, të cilët dsc_0017na dhuruan spektakël dhe emocione gjatë gjithë ndeshjes.
Falënderime dhe për trajnerin tonë të palodhur Enis Fita, i cili me pasionin e madh për futbollin dhe frymën e tij inkurajuese dhe plot shpresë e çoi përfaqësuesen e Akademisë drejt këtij suksesi të madh!

Nje Bravo e madhe dhe për të gjithë mbështetësit, Drejtuesit e APB dhe sidomos studentëve te akademisë të cilët inkurajuan pa u lodhur me koret e tyre deri në fund të ndeshjes për djemtë tanë.

SUKSESE NE KOMPETICIONE TE TJERA!!!

dsc_0195dsc_0249[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]