Bashkia Tiranë fton Kolegjin Universitar të Biznesit për të festuar 8 Dhjetorin, Ditën Kombëtare të Rinisë

Më 8 Dhjetor 1990 studentët e guximshëm munden frikën dhe u përballën me regjimin diktatorial . Është ngjarja më e madhe që ndryshoi historinë tonë.
8 Dhjetori është dita e tyre, është dita jonë, është dita e gjithë të rinjve shqiptarë.

Studentët e Kolegjit Universitar të Biznesit janë të ftuar nga Bashkia Tiranë për të festuar Ditën Kombëtare të Rinisë, për tu njohur me vizionin dhe platformën e Tiranës si Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022.

Datë 8 Dhjetor
Ora 11.00