Konferenca V Kombëtare Shkencore

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Në datë 25 Maj 2018 në mjediset e Kolegjit Universitar të Biznesit u mbajt Konferenca V Kombëtare Shkencore me temë “DINAMIKAT E TË DREJTËS DHE EKONOMISË SHQIPTARE NGA PERIUDHA E SKËNDERBEUT DERI NË LEGJISLACIONIN BASHKËKOHOR”.

Kjo konferencë u drejtua nga një panel me akademik dhe figura të shquara në fushën e Ekonomisë dhe Drejtësisë, konkretisht:
– Prof. As. Dr. Ylber Bezo, President KUB
– Prof. Dr. Irakli Koçollari, Rektor KUB
– Prof. Dr. Bardhyl Çipi, Instituti i Mjekësisë Ligjore
– Z. Elton Haxhi, Zv. Ministër e Financave dhe Ekonomisë
– Znj. Flutura Xhabija, Presidente SHGPAZ
si dhe nën moderimin karizmatik të Dr. Enis Fita.

Pjesë e konferencës ishin dhe shumë të ftuar nga universitete të tjera publike dhe private, institucione shtetërore, biznese, studentë, etj.
Kjo konferencë u shoqërua me mbi 30 punime shkencore, të cilat u prezantuan me profesionalizëm nga autorët e tyre.

Kolegji Universitar i Biznesit falenderon të gjithë pjesëmarrësit në këtë konferencë si dhe i fton të bëhen pjesë e vazhdueshme e aktiviteteve akademike me karakter kërkimor shkencor!

Suksese dhe faleminderit!

33501325_2134396240138166_8327801914607534080_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]